Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na indywidualne piękne ubarwienie, dosyć często wybierane są do uprawy w własnych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które chcemy na domowych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do zachowania prawidłowej form i zdrowia.

Bardzo istotnym jest, aby podać im jako najkorzystniejsze powody do wzrostu – dzięki temu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów jest pełniejsza, akwarium powinno mieć co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do większości ryb labiryntowych, zaś zatem świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być dokładnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy to ponad inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w stałej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wystawić na chwila roślin, jakie będą dostarczały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Zapewni nam to optymalne powody do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej wyjątkowej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments