{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem ukrywa się nasza historia wiążąca się z braniem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów oraz parę informacji na temat zakupów na raty spłaconych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments