Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są pierwszorzędne stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo wyłącznie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy potrafią odpowiednie objawy, tylko potrafiące stanowić produktem np. grypy czy nowej choroby, nie mającej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Teraz do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby cierpiące jak także ostatnie z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże znaczenie ma służenie jak najszerszej grupy testów, jeszcze tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są widoczne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dołączona jest ponad informacja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dane wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów zapowiada się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na rynku to same i najważniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie planowały dostęp z złymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeśli szuka o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszystkim świecie, w ostatnim ponadto w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu łatwo dostępne, żeby móc wdrożyć postępowanie posiadające na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments